KURUMSAL

KURUCULARIN MESAJLARI

Erdal GÜLMEZ - Özer BÜKER - Halil Arkın SEVUKTEN - Uğur TEMEL

Yazılım hayatımızın kaçınılmaz bir gerçeği olarak hayatımızın içinde bulunmaktadır. Başta havacılık sektörü olmak üzere hemen hemen tüm sektörün yazılıma ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Gelecekte de her firmanın aynı zamanda bir yazılım firması haline geleceğinin farkındayız. Buna ayak uyduran ülkeler daha çok gelişecek, bu gerçeği göz ardı eden ülkeler ise ne yazık ki çağın gerisinde kalacaklardır. Bu gerçeklikten yola çıkarak üreten, çözüm odaklı, tasarımsal düşünebilen, geliştiren ve inovatif bir yapıya sahip olan gençlik hayal ediyoruz. Biliyoruz ki yeniliklere açık, araştıran, geliştiren ve üreten bir gençlik hem kendi adına hem de tüm insanlık adına büyük işler başaracaktır.

Bizler bu ülkenin çocuklarına inanıyor ve güveniyoruz.Onların geçmişte olduğu gibi bugün de çok güzel işler yapacaklarına , evrensel kültür ve bilime katkı sağlayacaklarına inanıyoruz.Matrix Koleji ; öğrencilerinin eğitim hayatındaki sürecini planlamanın ötesinde, tüm hayatını planlamaktadır.Yaşamları boyunca bu ülke ve tüm dünya için yapacaklarını merak ediyor,onların gelecekte hayata iz bırakmaları için bugünlerini ilmek ilmek işlemek istiyoruz.

Eğitim sistemimiz ile ülkemizin gençleri için büyük bir fırsat ve ülke ekonomisi için vazgeçilmez olan yazılımı buluşturuyoruz. Öğrencilerimiz geleceğe hükmedecek en büyük sektör olan yazılımı odağına alan bir eğitim sistemi ile yetiştiğinde; büyük kazanımlar ve ilişkiler ağına sahip olarak mezun olacaklar.

HAKKIMIZDA

Matrix Yazılım Anadolu Lisesi 4 kurucu ile kurulmuş , Türkiye’nin her tarafında faaliyet göstermeyi hedefleyen, büyük bir yazılım organizasyonunun temellerini atmıştır.

Matrix; herhangi bir işi yapmak veya sorunu çözmek amacı ile bilgisayar yazılımcılarını tasarlayan, yetiştiren, geliştiren ve tüm bunlar için sürekli arge yapan inovatif bir kurumdur.

Yazılım geliştirme ile ilgili çeşitli alanlarda eğitim vermekte olan kurumumuz uzun bir kuluçka sürecinden sonra 2021 yılında faaliyetlerine başladı.

Eğitim sistemimiz; eğitim sürecindeki tüm ayrıntıları hayatın kendisinden alan, etkin bir yapıya sahiptir. Eğitim programımız kendisini Matrix Markası ile isimlendirmiş olsa da dünyanın her yerindeki yazılım paydaşları(şirketler , yazılımlar,arge merkezleri , inovatif fikir platformları, üniversiteler, enstitüler, mevcut yazılımlar, felsefe, inovasyon, hayatın kendisinden gelen çözüm odaklı itici güç... ) markamızın ruhunu ve anlayış biçimini oluşturmaktadır. Matrix Yazılım Anadolu Lisesi öğrencilerinin güncel yazılım ve teknolojilere, yazılımın üretim ve tasarım gibi alanlarına hakim nitelikli yazılımcılar olmalarını hedeflemekteyiz.

Matrix Yazılım Anadolu Lisesi evrenin gerçekleri ile başlatılmış bir hayat ve öğrenme sürecidir.