E-SPOR

E-SPOR

E-Spor sanal ortamda genellikle video oyunu ile yapılan müsabakalara verilen isimdir. Bilgisayar ve konsol oyunlarında oyuncular arasında düzenlenen ligler, turnuvalar ve yarışmalar E-Spor olarak nitelendirilmektedir. E-Spor dünyada ve Türkiye’de giderek yaygınlaşmakta ve gün geçtikçe artan bir kitleye sahip olmaktadır. Ülkemizde ve dünyada bu alana ilişkin yapılan yatırımlar, bu sektörün geleceğine dair büyük bir ışık tutmaktadır.

Bizler E-Spor’un yalnızca bir bilgisayar oyunundan ibaret olmadığını biliyoruz. Matrix Yazılım Anadolu Lisesi olarak tüm okullarımızdaki öğrencilerimizin bir spor dalı olarak E-spor ile ilgilenmelerini teşvik ediyor ve onlara yeni kariyer alanları yaratıyoruz.

E spor; stratejik düşünmeyi, analitik yorum yapmayı, hızlı ,pratik olmayı, yorumlama kabiliyetini, yabancı dili, soyut düşünebilme yeteneğini, bilgiyi derinleştirme ve kalıcı hale getirmeyi, geniş perspektiften bakma kabiliyetini, layer (katman) oluşturmayı ve bu katmanlar arasında ilişkilendirme yapmayı, sinaps gelişimini destekler.

“Oyun ve gerçeklik ayırt edilemez olacaklar.” -ELON MUSK