EĞİTİM SİSTEMİMİZ

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Matrix Yazılım Koleji ile öğrencilerimiz yazılım dünyasına sağlam bir temelle giriş yaparlar. 4 yıl boyunca yazılım dünyasına ilişkin en güncel teknolojileri kullanarak ve gelişmeleri yakından takip ederek eğitimlerini sürdürürler.Öğrencilerimiz 1062 saat yazılım eğitimi alırlar. Öğrencilerimiz yalnızca teorik değil uygulama bazlı eğitim sistemimizle de öğrendiklerini hayata geçirirler.

Öğrencilerimiz Matrix dünyası ile birlikte yazılımın da kapısını aralayarak yazılımın temellerini öğrenmeye başlarlar.Algoritma, blok tabanlı kodlama, temel programlama işlemlerini yapma, analitik düşünebilme ve problem çözebilme gibi birçok bilgi ve beceriyi kazanırlar. Aynı zamandabilgi güvenliği, dijital dönüşüm ve endüstri 4.0 teknolojileri, bilgisayar donanım birimleri ve ağ temellerini kullanmayı öğrenirler.

Yazılımın temelleri konusunda yetkinliğe ulaşan öğrencilerimiz, nesne tabanlı programlamaya giriş yaparlar. Nesne tabanlı programlama teknikleri ile proje yapma, geliştirme, veri tabanı kullanım yöntemlerini uygulamayı öğrenirler. Yazılım geliştirme (mobil, web, masaüstü…) konusunda gerekli altyapıyı kazanırlar.

Veritabanı dersi ile veri tiplerini öğrenme, veritabanı oluşturma, veri sorgulama, tablo oluşturma ve yönetme gibi birçok beceriyi kazanırlar. Bu sayede öğrencilerimiz için veri bilimi dünyasında kariyer alanları açılmış olur

Web tabanlı uygulama geliştirme ile web sitesi tasarımı, dinamik programlama, veri tabanı işlemleri ve web sitesini yayınlama ile ilgili bilgi ve becerileri kazanırlar. Öğrencilerimiz yazılım dünyasında geniş yer kaplayan web uygulamalarına dair temel kavramları öğrenirler. Web tasarım ilkelerini öğrenerek kullanıcı dostu, erişim kolaylığı olan uygulamalar geliştirirler.

Yazılım dünyasının önemli alanlarından biri olan mobil uygulama geliştiriciliğine dair gerekli yetkinliği kazanırlar. Hibrit uygulama ile tek bir kod alt yapısıyla hem Android hem iOS cihazlarda çalışabilen mobil uygulamalar tasarlar ve geliştirirler.

Oyun programcılığının alanı ülkemizde sektörel anlamda giderek genişlemektedir. Öğrencilerimiz de dünyanın en popüler oyun motorlarından biri olan Unity ile oyun programlama, tasarım ve geliştirme işlemlerini öğrenirler; oyun senaryosu, sahne, efekt yönetimi gibi daha birçok konuda bilgi sahibi olurlar.

Matrix Yazılım Koleji olarak eğitim sistemimiz; sürekli gelişen yazılım dünyasının ihtiyaçlarına uygun olarak oluşturacağımız atölye ve söyleşilerle (Yapay Zeka, Nesnelerin İnterneti, Big Data vb.) desteklenir ve güncellenir. Öğrencilerimiz eğitim sistemimizle çağı yakalar ve geleceği inşa edenlerden biri olur.